Arkadaşlarla Avrupa Turu - Interbus - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Arkadaşlarla Avrupa Turu – Interbus

Bu yazı Sürpriz Kahve Blog Yazarı Onur Karabulut tarafından Profesyonel Blog için hazırlanmıştır. Profesyonel Blog’a misafirliği için teşekkür ederiz.


Yıllarımız çalışmakla ve yıl sonunda gitmek istediğimiz ülkelerin hayalini kurmakla geçiyor. Bu durum özellikle evli ve yaşı ilerlemiş bireyler için aşırı zor bir hal alsa da biz bekarlar için durum farklı, aslında her an bir tatile çıkıp kendimizi şımartabiliriz. Diğer ülkede yaşayan milletleri bilmem ama ülkemin güzel insanlarının çalışkanlığı ile daima övünmüşümdür. Bırakın yılsonunu ayda bir tatile gönderilse hakkıdır. Kimisi yaz aylarını, sahilde denizle haşır neşir olacağı bir yaz tatili düşlerken; benim gibi aşırı sıcak kanlı insanlar ise kış aylarında orman evlerinde odun kırıp şömine başında lapa lapa yağan karı izlemeyi tercih ediyor. Yine de hepimizin bir ortak noktası var yurt dışı hayali !

25 yaşında bekâr bireyler olarak hem yeni bir yer görmek, hem de görülen yerler listemizi ülke sınırlarının dışına yaymak adına bir karar aldık ve AVRUPA TURU planladık. Dört kafadar evlenmeden önce, bekârlığın verdiği rahat karar alma yetkisini kullanarak, hem yeni yerler görmek, hatıralarımıza yeni anılar eklemek, Hem de dostluğumuzu bu soğuk havalarda daha da sıcak tutmak adına önümüzdeki yaz için Avrupa Turu planımızı kesinleştirdik.
Herkes bir şeyler olsun ister. Ama bu isteklerinin olması için mücadele etmezler. Biz de bu düşümüzü yarım bırakmamak ve geçmişin tozlu raflarında unutmamak için neler yapmak gerek araştırmaya başladık. Gençseniz özellikle gezi ve tatil gibi işlerde ilk önceliğiniz bütçe oluyor. Yurt dışı gezisi olduğu için bunun pasaportu, vizesi, gidilecek yere göre kıyafet alış verişi derken listemiz uzuyor. Bizler de kim hangi işi çözebilir aramızda kararlaştırarak görevleri dağıttık ve gezi hazırlığımız başladı. Avrupa Turu yapan tur şirketlerini araştırmaya koyulduk. Maddiyat işi ise ortak birikimlerimiz sonucunda ayarlandı ve geriye sadece tur şirketini bulmak kaldı.


Avrupa’ya Hangi Tur Şirketi ile Gidilmeli!

Tatil denildiğinde akla ilk gelen garanti bilgi internetten araştırma yapmak oluyor ama bu o kadar da doğru değil. Bu gibi organizasyonlarda en garanti ve kesin bilgi daha önce tatile ve gezilere katılan kişilerdir. Çevremizde yurt dışı tatili ve Avrupa turu gibi gezilere katılan pek insan yok. İrtibata geçtiklerimiz ise bize mesaj olarak link atacaklarını belirtti.
Tanıdıklarımızdan cevap beklerken biz de arama motorlarına başvurduk ve kendimizce bilgi sahibi olmaya çalıştık. Kullandığımız Avrupa Turu, Avrupa Tur Şirketleri, Yurtdışı Turlar gibi anahtar kelimeler ile bulduğumuz sonuçlar bir tanıdığımızın bize attığı mesajla INTERBUS adlı bir tur şirket uyumluydu. Şirkete ait siteye girdiğimizde daha öncesinden bu şirketle geziye katılan kişilerin yorumlarını okudum ve bizim de üzerimizde yer alan ön yargı ve endişeyi giderecek olumlu mesajlar görünce bir nebze olsa güven duyduk.


18 Ülke 27 Şehir Avrupa Turu!

Yaptığımız araştırmalar ve karşılaştırmalar sonucunda Interbus şirketine ait Avrupa Turu fiyatları ile diğer şirketlerin fiyatlandırmasını karşılaştırdığımızda Interbus fiyatlarının daha uygun olduğunu fark ettik. Konaklama, ulaşım ve Yurtdışı Çıkış Harcı dahil olmak üzere 18 Ülke ve 27 Şehri gezip görmenin maliyeti sadece 1190 Euro.
Bu kapsamda gidip görebileceğiniz ülkelerin listesini sizlere sunayım;

Otobüsle Avrupa Turu!

Önceleri yüzümüzü ekşiterek yaptığımız otobüs yolculukları günümüz teknolojileri ile donatılmış otobüsler sayesinde yerini konfor ve keyfe bıraktı. Avrupa Turumuzu uçakla yapmaya kalksak daha fazla maliyete yol açacaktı. Düşünsenize tam 27 şehir gezeceğiz uçakla yapsak heralde turumuz havaalanından şehre ve şehirden havaalanına geçmekle geçecekti. Bunu daha mantıklı bir hale getiren Interbus ile otobüs seyahatine biz hazırız.

Başvuru ve Interbus Avantajları!

www.interbustur.com Adresinden başvuru yapabiliyorsunuz. Biz geçtiğimiz hafta başvurumuzu yaptık ve şimdiden heyecanla muhteşem Avrupa Turunu bekliyoruz. Sizlere Interbus avantajlarını maddeler halinde anlatmak istiyorum.
• Bugüne kadar binlerce kişi Interbus ile Avrupa Turuna katıldı ve memnuniyet seviyesi oldukça yüksek. Katılımcılar geziden döndükten sonra Interbus’ın facebook grubunda yorum yazıyorlar : https://www.facebook.com/groups/interbustur/
• Diğer Avrupa Turu organize eden şirketlere göre fiyatlar oldukça düşük.
• Otobüsle Avrupa Turu fikri bir otobüs dolusu yeni insanla tanışma heyecanı yaratıyor.
• Diğer tur şirketlerinin organize ettiği turlara göre çok daha fazla ülke ve çok daha fazla Avrupa Şehri görme imkanı sunuyor.
• Ödediğiniz tur ücretinin üzerine ekstra ek masraflar veya ücretler yoktur. 190 euro ön ödeme yapıyorsunuz ücretin geriye kalan kısmını geziye gideceğiniz gün ödeyebiliyorsunuz.
• Deneyimli bir ekip tur programını hazırlıyor, size eşlik ediyor ve önerilerde bulunuyor.
• Rota planı belli olduğu için gezilip, görülecek yerleri planlı bir şekilde gezebilirsiniz.

Avrupa Turu’na Katılmak İçin Yapılması Gerekenler?

İlk olarak yapmanız gereken, sizin için uygun olan tatil süresini ve tarihini belirlemelisiniz. Ardından interbustur.com/basvuru internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmalısınız. Formu doldurduktan sonra Interbus ekibi sizlere ulaşarak yapmanız gerekenler hakkında size bilgi veriyor ve vize, pasaport işlemleri süresince de yardımlarını esirgemiyorlar.

Otobüsle Avrupa Turu!

Siz, arkadaşlarınız ve bir otobüs dolusu yeni insan sürü halinde bir oraya bir buraya koşturup duruyormuş gibi bir çağrışım gelebilir size fakat durum bundan ibaret değildir.
Gidilen şehirlerde görülmesi gereken ünlü yerlere birlikte gidiliyor ve ardından sizlere belirli bir süre tanıyor ve sizler bu süre zarfında görmek istediğiniz yerleri geziyorsunuz. Bu tür organizasyonlarda güven önemlidir buna daha önce değinmiştim ve tekrar söyleyebilirim ki ister ailece, isterseniz arkadaş grubunuz ile güvenli bir gezi turu için Interbus‘u tercih edebilirsiniz.

Biz dört arkadaş Interbus’u tercih ettik. Eğer sizler daha önce böyle bir tura katıldıysanız veya katılmayı planlıyorsanız yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Sizlere iyi bloglamalar dilerim.

 

 

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*