Bir Kabak Çekirdeğinden Doğan Marka Samimiyeti - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Bir Kabak Çekirdeğinden Doğan Marka Samimiyeti

Her ne kadar Profesyonel Blog Yazarı olsak da, bizim de bloğumuzda kişisel içerikler yazmamız kaçınılmazdır. Hem böyle yazılar aralara samimiyet serpiştirdiği için fesleğen soslu terelli tadı/lezzeti verebilir.

Benim olmazsa olmaz zaaflarım vardır, irmik helvası, kabak çekirdeği, kısa parliament, Türk Kahvesi vs…

Kabak çekirdeğini hep Adana’nın bilinen kuruyemişçilerinden alırdım ta ki, Migros’un Kabak Çekirdeğini hasbel-kader almış bulunana kadar. Kabak çekirdeği oldukça güzeldi, neredeyse her akşam evimin hemen altında bulunan Barajyolu Migros şubesinden alışveriş sepetime bir paket kabak çekirdeği de atmadan çıkmam.

Ancak geçtiğimiz günlerde paketlerin içerisinde garip garip, enteresan ve bir o kadar da ” yuh ya” dedirtecek yabancı cisimler çıkmayabaşladı. Bir keresinde bildiğin kabak parçası, bir keresinde hani şu ofis masalarımızın altına sallanmasın diye sıkıştırdığımız tahta parçaları var ya işte ondan, bir kere de bildiğin kablo parçası çıktı. Ben duyarlı, haklarını bilen, yaşadığı haksızlıkları blog yazısında dile getiren bir adamım. Burası biraz ”seni köşemde rezil ederim” diyen menfaatçi eski kuşak köşe yazarları intibası bırakmış olabilir ama ne yapalım Blog bir güçtür ve biz de bazı zamanlarda bu gücü kullanıyoruz.

Kabak çekirdeğinin içinden çıkan yanacı cismi de içeren bir resmi Migros’un resmi twitter hesabında paylaştım.

 

Aynı gün geri dönüş yaparak iletişim bilgilerimi istediler. Telefon numaramı verdim bir kaç gün sonra aradılar. Durumu kendilerine bir kez de sözlü olarak anlattım. Arayan beyefendinin çok kibar olması, sorunu çözmeye çalışıyor olması son derece önemliydi.

Benden şikayet ettiğim ürünlerin üzerindeki üretim tarihlerini ve parti numaralarını istediler. Paketin resmini çektikten sonra atmıştım ancak paketi saklıyor olsam verir miydim bilmiyorum. Çünkü bende üretim yapan kurumsal firmalarda çalıştım. Deterjan üretimi yapan firmada çalışırken bu tür müşteri şikayetleri sonrasında üretim tarihi ve parti numarasından hangi vardiyada üretildiğini, hangi bölümde, hangi bantta, hangi personel tarafından üretildiğini bulabilirdik. Tabi ki bu tespitlerimiz sonunda personelimize mutlaka bir yaptırım yapılırdı, öyle ki bazen insani hatalar yüzünden bile cezai işlemler uygulanırdı. Böyle bir durumda kalmak istemeye bilirdim.

Son olarak müşteri temsilcisi arkadaş ile güzel bir sohbet gerçekleştirdikten sonra beni şubelerine çay içmeye davet ettiler ancak yoğun iş temposu yüzünden nezaketle reddetmek zorunda kaldım. Aslında gidip çaylarını içebilseydim, marka konusunda daha detaylı bir içerik hazırlayabilirdim belki.

Migros’u böyle duyarlı yaklaşıp ilgilendikleri için ayrıca tebrik ediyorum. Güler yüzlü personel her zaman marka değerine katkı sağlar.

Aklınızda bulunsun Migros ile ilgili bir şikayetiniz olursa Twitter, Facebook gibi sitelerden şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*