Bir Moda Sitesi Ne İşe Yarar? - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Bir Moda Sitesi Ne İşe Yarar?

Merhaba Sevgili Okur,

Moda sitesi denilince akla nedense Fashion TV’denki gibi sokakta asla giyilemeyecek kıyafet defileleri gelir. Halbuki moda hayatın ve gündelik yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı herkes az ya da çok moda ile, alış veriş ile, güzellik ile ilişkilidir.

Klişe olmuş ama doğru olan bir öz vardır. Herkes modacıdır.

İnternet sayesinde her şey bir kaç tık ile önümüze seriliveriyor.

İnternetten aradığımız bilgiyi bulmak kadar alış veriş yapmak da kolay hale geldi.

Örneğin, kıyafet alış verişi yapacağımız zaman interneti kullanıyoruz.

Alışveriş sitelerini dibine kadar arşınlıyoruz adeta.

Peki moda siteleri ne işimize yarar? Bu sorunun cevabını verebilmek için alış veriş konusunda bazı ön yargıları yıkmamız gerekir. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının %87’si internetten elektronik ürün satın alıyor. İnternetten alış veriş yapan kullanıcıların %51’i ni kadın kullanıcılar oluşturuyor.

Kadın internet kullanıcıları interneti daha çok alış veriş yapmak için kullanırken, erkek kullanıcılar bilgilere erişmek için kullanıyor.

Kadın kullanıcılar da bilgi erişimi için kullanıyor ancak çoğunlukla güzellik ve moda ile ilgili bilgiler içeren siteleri tercih ediyorlar.

İşte moda sitesi tam da bu noktada özellikle kadın internet kullanıcılarının radarına giriyor. Alış veriş yapmadan önce mutlaka moda sitelerindeki yeni içerikleri ve trendleri takip eden, daha sonra alışveriş yapmaya karar veren kadınlar erkeklere oranla daha fazla kozmetik ürünü satın alıyorlar.


Moda Sitesi Örneği!

Moda sitesine bir örnek vermemiz gerekirse Modarazzi.com.tr sitesini örnek verebiliriz.

Modanın erkeği ya da kadını olmaz ” sözünü kanıtlar nitelikte yayın yapan modarazzi sitesi ” Modaya Dair Her Şey ” sloganıyla yayın hayatına devam ediyor.  Hem kadınlara hem de erkeklere yönelik faydalı bilgiler içeren, kolay kullanımı ve trendlere hakimiyeti ile moda sitesi kavramının altını ziyadesiyle doldurmayı başarıyor.

Başlıca yayın kategorileri şöyle;

  • Moda
  • Podyum
  • Yaşam
  • Güzellik
  • Alışveriş
  • Astroloji
  • Aşk ve İlişkiler

Bunlara ek olarak foto galeriler ve video galeriler ile de ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor.

Hem kadınların hem de erkeklerin büyük ilgiyle takip ettiği Modarazzi sitesi, karar vermekte zorlananların veya fikir sahibi olmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir sitedir. Tavsiyemiz o dur ki, tarayıcınızın sık kullanılanlar kısmının en tepesine bu moda sitesini koymanızdır. Çünkü fazlasıyla işinize yarayacağından eminiz.

 

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*