Dr. Esra Çabuk Cömert Basına Konuştu - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Dr. Esra Çabuk Cömert Basına Konuştu

Kızlık zarı genç kızlar kadar erkekler için de önemlidir çünkü evlenecekleri kızda mutlaka aradıkları bir şeydir. Bakire olmayan bir kız için ülkemizde iyi bir evlilik yapma imkânı yok denecek kadar azdır. Kızlık zarı küçük yaşta genç kızın başına gelen talihsiz bir olay sonucu bozulmuş olabilir bu da genç kızın psikolojisini bozabilmektedir. Günümüzde bu durumu düzeltmenin yolu Ankara kızlık zarı dikimi operasyonundan geçmektedir. Genç kız hiçbir acı hissetmeyeceği küçük bir operasyonla kızlık zarını tamir ettirebilmekte ve böylece normal yaşantısına devam edebilmektedir. Burada önemli olan genç kıza doktorun kesin kanama garantisi vermesi olmalıdır. Bunun içinde doktorlar genellikle flep denilen yöntemi tercih etmektedirler.

Kürtaj ülkemizde yasal bir haktır ama bunun da bir süresi bulunmaktadır 10. Hafta kürtaj için sınır kabul edilmekte ve daha büyük gebeliklerde tıbben zaruri bir durum yoksa yapılmamaktadır. 10. Haftadan büyük gebelikler için kürtaj kararını ancak bir heyet verebilmektedir. Kürtaj kısa süren bir operasyon olmakla birlikte hastan acı hissetmemesi için lokal anestezi altında yapılır genel anestezi ile hastanın hiçbir şey hatırlamamsı sağlanabilmektedir. Ankara kürtaj yapılacak hasta jinekolojik muayene masasına yatırılır rahim ağzının yumuşaması ve genişlemesi için ilaç verilir daha sonra küret ya da vakum yöntemi ile rahim içi temizlenir. İşlem sırasında ağrı hissetmeyen hasta daha sonra hafif ağrılar çekebilmektedir. Kürtaj sonrası olan kanama ise 1 hafta ile 10 gün arasında bitmektedir. Kanama daha uzun sürer ve şiddetli olursa derhal doktora başvurulmalıdır. Kürtaj fiyatları ankara sayesinde fiyatları öğrenebilir.

Kürtaj yaptırmak için sağlık hizmetini alacağınız kurum çok önemlidir. Bu nedenle Ankara kürtaj fiyatları değişiklik gösterse de kürtaj için tecrübeli bir jinekoloğun ve hijyenik bir ortam da steril aletlerin kullanılıyor olmasına dikkat edilmelidir. Kürtaj sonrası mutlaka doktorun çağırdığı tarihte kontrole gidilmelidir. Kürtaj sonrası size doktorunuzun da söyleyeceği gibi bir süre rahim enfeksiyon kapma ihtimali olduğundan havuza girilmemeli, tampon kullanılmamalı ve cinsel ilişkiye girilmemelidir. Kürtaj sırasında anestezi verileceği için hastanın en az altı saattir hiçbir şey yiyip içmemiş olması gerekmektedir.

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*