İngilizce Nasıl Öğrenilir? - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce artık bir dünya dili ve tüm dünyada geçerli olan bir lisandır. Fransız, İtalyan, İspanyol veya Türk hangi milletten olursanız olun birbirinizle anlaşmanın yolu İngilizce’den geçmektedir. Her milletin kendine özgü resmi bir dili olmasına rağmen okullarında ve eğitimlerinde küçük yaşlarda vatandaşlarına ingilizce öğretme çabasındadır. Peki okullarda verilen İngilizce eğitimler İngilizce öğrenmek için yeterli midir? Soruyu daha fazla açmak gerekirse okullarda verilen İngilizce eğitimi ile İngilizce öğrenebilir miyiz?

İSMEK İngilizce Kursu

İSMEK, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin bünyesinde kurulmuş olan İngilizce kursudur. Son zamanlarda etrafınızda İSMEK yani İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İngilizce Kursu ile ilgili bazı söylemler yada söylentiler duymuşsunuzdur. İnternetteki forumlarda ve bloglarda İSMEK isimli Belediye İngilizce kursundan daçokça söz edildiğine şahit olabilirsiniz. Belki de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin İSMEK adı altında sunduğu İngilizce Kursu gerçekten faydalı mı? İsmek İngilizce kursu nasıl , İsmek İngilizce Kursu ile gerçekten İngilizce öğrenen var mıdır?

Elbetteki hayır.

Bir lisanı, bir dili öğrenmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken o dilin yapısını ve konuşma şeklini öğrenmektir. Hatırlayınız Lise’den bu yana bizlere öğretilmeye çalışılan İngilizce’yi kaçımız öğrenebildik. Öğrene bilenlerimiz de zaten okul sonrasında ya yurt dışı eğitimlerinde öğrendi yada bambaşka İngilizce öğrenme yöntemlerini tercih ederek öğrendi. Ben mesela, İngilizce seviyemi sular seller gibi konuşup anlaşmak seviyesine çıkaramamış olsam da İngilizce izlediğim bir filmi anlayabiliyor, İngilizce okuduğum bir kitabı özümseyebiliyor, İngilizce mailleri okuyup, İngilizce cevaplar verebiliyorum.

Bu seviyeye zor olan yoldan geldim diyebiliriz. Zor olan yol ise durmadan tekrar etmekti. En zor olanı tekrar ile öğrenilen İngilizce’dir.

İSMEK ingilizce kursunu tercih etmeyenler ise arama motorlarına İstanbul İngilizce Kursları yazarak aklına ve mantığına en yatkın İngilizce Kursunu seçerek İngilizce öğrenmeye devam ediyorlar.

Kelepir İngilizce Ne Demek?

Kelepir İngilizce ne demek, tabiri caiz ise bu ifadeyi kullanmak yanlış olmayacaktır. Amerikan Kültür Derneklerinde, Özel İngilizce Kurslarında, Belediyelerin ve kurumların açtığı İngilizce Dershanelerinde İngilizce öğrenmek gerçekten zordur. En iyi İngilizce öğrenme yöntemi Konuşarak İngilizce Öğrenme yöntemidir.

Konuşarak İngilizce Öğrenme yöntemi için Google arama motorunu kullanarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Üstelik bu yöntem ile bir sınıfa ihtiyaç duymadan, evinizden çıkmadan, yerinizden kalkmadan internet üzerinden İngilizce öğrenebilirsiniz. Sınıfın, dershanenin veya kursun klasik baskılı yönüne maruz kalmadan evinizde kendinizi en rahat hissettiğiniz ortamda İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce Bilmenin Faydaları

İngilizce öğrenmek zor gibi görünse de bir insan istedikten sonra zoru başarabilir. İngilizce bilmenin faydalarını ingilizce’yi öğrendikten sonra net bir şekilde görebilirsiniz. Çalışma hayatında İngilizce bilenler İngilizce bilmeyen çalışanlara oranlar daha iyi bir kariyere yada kariyer fırsatına sahiptirler.

İngilizce bilmeniz başka ülkeleri ziyaret ettiğinizde zorlanmadan ve kolay bir şekilde o ülkenin insanları ile iletişim kurabilmenizi, seyahatinizin daha verimli ve keyifli geçmesine imkan tanır.

 

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*