Link Alış Verişi'nin SEO'ya Katkısı! - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Link Alış Verişi’nin SEO’ya Katkısı!

Bloğunuz için link almak ya da link vermek SEO’nun vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır. Seo açısında önemli olan bu etken ile link aldığınızda sitenizin bilinirliği artarken, link verdiğinizde ise link verdiğiniz sitenin popülerliğinden yani bilinirliğinden faydalanmış oluyorsunuz.Peki bu link alışverişi denen şeyi bu kadar önemli kılan nedir diye soracak olursanız ? Hemen onuda belirtelim ki; Arama motoru devi Google link alışverişini iki sitenin bir birini önerdiğini ya da tavsiye ettiğini düşünmekte.Ancak bu konuda şunu da belirtmeliyim ki bu işlemin sitenize faydası olduğu gibi zararı da mevcuttur. O yüzden SEO‘ya katkı sağlamak için yapılan bu yöntemi kullanırken dikkatli olmalısınız.

Bizde bu konunun önemini hem sizlerle paylaşmak adına hem de ProfesyonelBlog‘un sahibi üstadım Vural bey ile link alışverişi yaparak hem ProfesyonelBlog‘un hem de kendi bloğum TusBeyinli.Net‘in Google amca gözünde ki değerini arttırmak için bu yöntemin nimetlerinden faydalanalım istedik.

Link alışverişinde ki en önemli etkenlerden birinden bahsetmek gerekirse; bu yöntemi kullanacak olan sevgili blogger dostlarımın kendi sitelerine uygun yani içerik anlamında bir birine benzerlik gösteren bloglar ile bu yöntemi yapmaları oldukça önemli ve SEO konusunda kalıcı olduğunu belirtmekte fayda var.

Kısaca özetlemek gerekirse; Okurlar tarafından faydalı bulunan bloglardan aldığınız her link alışverişi ile Google’da sizi değerli görür ve sitenizin arama sonuçlarında üst seviyelerde olmasını sağlar.

ProfesyonelBlog‘un bugünde bize ayırdığı yazının sonuna geldik bir sonraki dostane buluşmamızda görüşmek üzere.Sizde bizlere destek olmak ve bu konuda ki değerli fikirlerinizi bizlere ulaştırmak isterseniz aşağıdaki yorum kutusundan görüşlerinizi bekleriz. Unutmayın ki görüşleriniz biz bloggerlar için değerli…

Bu içerik Profesyonel Blog’a misafir olan TuşBeyinli Blog Yazarı tarafından üretilmiştir. Kendisine teşekkür ederiz.

İyi Bloglamalar
Profesyonel Blog

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

1 Comment on Link Alış Verişi’nin SEO’ya Katkısı!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*