Öğretmenler Günü Hediye Önerileri - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Öğretmenler Günü Hediyesi öğrenci için olduğu kadar veliler içinde içinden çıkılmaz hal alan bir durumdur. En nihayetinde özel hayatını çok fazla bilmediğiniz ama çocuklarınıza eğitim ve öğretim basamaklarında mihenk taşı olan öğretmene hediye almak söz konusudur.

Her ne kadar Öğretmenler Günü Hediyesi ilk okul öğrencileri arasında yaygınmış gibi görünse de esasında her sınıftan öğrenci için hediye alınacak bir öğretmen vardır.


Bu makalemizde minnet borcu duyduğumuz öğretmenlerimize ne gibi hediyeler alabiliriz, hangi hediyeleri tercih edebiliriz bunlara değineceğiz. Öğretmene hediye olarak ne alacağına karar veremeyen, öğretmen hediyesi konusunda hiç fikir sahibi olmayan kişilere bir kılavuz olması nedeniyle bu içeriği hazırladık.


Öğretmenler Günü Tarihçesi

24 Kasım 1928 tarihinde TBMM tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmeni ünvanı verildi. Türkiye’de 1981 yılında Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu unvanı kabul edişinin 100.yılında tüm ülkede Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlamış ve resmi gazete yayınlanarak resmileştirilmiştir.

Bu vesile ile başta Başöğretmen ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ülkemizin her bir köşesinde yavrularımıza eğitim veren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyoruz.


Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Öğretmenler Günü Hediye seçimi son derece önemlidir. Hangi öğretmene ne hediye alınacağı konusunda fikir sahibi olunması gerekmektedir. Eğer öğretmeninizin hoşnut olmayacağı bir hediye tercih ederseniz ortaya nahoş durumlar çıkabilir. Örneğin çiçeklere alerjisi olan bir öğretmene çiçek hediye edilirse sıkıntıya düşürülebilir.

Bu sebepten hediye alınacak öğretmenin bir nebze olsun tanınması gerekmektedir.

  • Öğretmenler Günü Hediyesi-1

Öğretmenler günü hediyesinin vazgeçilmez kahramanı şüphesiz ki dolma kalemlerdir. Hangimiz öğretmenimize hediye alırken kararsız kalıp ”en iyi öğretmenler günü hediyesi dolma kalemdir” diyerek bu hediyeyi tercih etmedik ki.

Öğretmenler Günü Hediyesi

Üzerinde öğretmenin adı ve soyadı yazılı bir kalem seti en makul öğretmenler günü hediyesidir. İsme özel öğretmenler günü hediyesi hem öğretmeninizi hem de sizi ziyadesiyle mutlu edecektir. Öğretmenlerin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri olan kalem ihtiyacını çok şık bir jest ile gidermiş olacaksınız.

Üstelik bu isme özel kalem hediyesi İnternette çok cüzzi fiyatlara, çok düşük ücretlere satılmaktadır.

İsme Özel Kalem satın al


  • Öğretmenler Günü Hediyesi-2

Öğretmenler Gününe Özel Hediye Önerileri sıralamamızda ikinci sırada yine isme özel bir hediye yer alıyor. İsme Özel Cüzdan bir öğretmene alınabilecek en ideal hediye çeşididir. Hem öğretmeninizi özel hissettirir hem de ona ne kadar değer verdiğinizi bu hediye ile gösterebilirsiniz. İster bayan ister erkek öğretmen olsun cüzdan herkesin kullandığı bir araçtır.

Öğretmenler Günü Hediyesi

Oldukça şık ve gösterişli olan bir cüzdan alarak öğretmeninizin öğretmenler gününü en güzel şekilde kutlayabilirsiniz. Fiyat aralığı bakımından birinci sırada yer alan isme özel kalem hediyesinden biraz daha pahalı ama çok daha şık bir öğretmenler günü hediyesi olduğu kesin.

İsme Özel Cüzdan satın al


  • Öğretmenler Günü Hediyesi-3

Bizim çocukluk yıllarımızda kara tahtalar vardı. Şimdiki öğrenciler akıllı tahtalar ile eğitim gördükleri için o tebeşir tozu havasını pek bilmezler ancak öğretmenlerinde birer eski öğrenci olduğunu düşünürsek öğretmeninizin anılarını tazeleyecek nostaljik bir hediye tercih edebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi

Tebeşir ile üzerine notlar yazılabilen tebeşir kupa bu tarz düşünenler için ideal bir hediyedir. Kupa bardak üzerine tebeşir ile istenilen not yazılabilir. Öğretmeninize böyle bir kupa bardak hediye ederek ona her gün içtiği çay veya kahve için özel notlar oluşturma fırsatı verebilirsiniz. İlk hediyeyi verirken ilk notu da siz düşerek öğretmenler gününü kutlayabilirsiniz.

Tebeşir Kupa satın al

 


  • Öğretmenler Günü Hediyesi-4

Öğretmeninize bir defter bir kalem de hediye edebilirsiniz. Üstelik bu defterinde isme özel olduğunu düşünürsek güzel bir öğretmenler günü hediyesi seçimi olur. Kalem kadar ajanda veya defter de öğretmenlerimizin en çok kullandığı araç-gereçlerdir.

Öğretmenler Günü Hediyesi

Günlük notlarını aldığı veya özel notlarını kaydedebileceği ismine özel bir hediye seçerek öğretmeninizi mutlu edebilirsiniz. Oldukça şık ve özel olarak düşünülmüş bir öğretmenler günü hediyesi arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

İsme Özel Tarihsiz Ajanda ve kalem satın al


  • Öğretmenler Günü Hediyesi-5

Öğretmenler günü hediyesi için yukarıda verdiğimiz hediye seçenekleri de sizi tatmin etmediyse o zaman genel olarak öğretmenler için düşünülerek üretilmiş hediye çeşitlerine göz atmanızda fayda var. Birbirinden şık ve kullanışlı öğretmenler günü hediye çeşitleri için Koş Bakalım sitesini ziyaret ederek daha fazla hediye çeşidini inceleyebilirsiniz.

Kosbakalim.com

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Öğretmenler Gününde Hangi Hediyeyi Almalıyım? – Vural Egemen

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*