Türkiye'de Sosyal Medya Engellendi! - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Türkiye’de Sosyal Medya Engellendi!

Bugün sabahın erken saatlerinde (07:00 civarı) tüm Türkiye’de sosyal medya sitelerine erişim engeli getirildi. Facebook, Youtube, Twitter, Whatsapp gibi çok sık kullanılan sosyal medya sitelerine erişim sağlanamıyor.

Dün gece yaşanan siyasi olaylar nedeniyle bu kesintinin olduğunu ile sürenler var. Erişim engeli ile ilgili açıklama yapılmamasına tepkiler çoğalıyor.

Türkiye’deki internet erişimi ile ilgili bir gözlem grubu kuran Turkey Blocks’tan bir uzman Rueters gazetesinin resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Türkiye’deki sosyal medya erişiminin bir engellemeden ziyade hız sınırlama yöntemi ile sağlandığını belirtti.

Türk Telekom dışındaki internet servis sağlayıcılardan ise hiç bir şekilde internete erişim sağlanamıyor.

Henüz hiç bir resmi kurumdan veya yetkiliden sosyal medya engeli ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Sabah saatlerinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yakınlarında yaşanan patlama olayından sonra kesintinin bir kaç gün süreceği düşünülmektedir.

Profesyonel Blogger İçerik Editörü Vural Egemen SARIGÖZ, HDP milletvekillerinin tutuklanması ve Diyarbakır’daki patlama nedeniyle sosyal medya erişim engelinin tüm hafta sonu süreceğini düşündüğünü belirtmiştir.

 

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*