Türkiye'nin En Profesyonel Blogları - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

Türkiye’nin En Profesyonel Blogları

Bog Yazarlığının bana kazandırdığı birçok şey var. İletişim yeteneği, akıcı yazım dili kullanma, ikna kaabileyeti, tertip/düzen, girişimcilik, öz güven ve en önemlisi iyi blog yazarı dostlar kazandım. Belki bu içerikte hepsinin ismini zikredemeyeceğim ama benim günlük olarak takip ettiğim ve birçok insanında düzenli olarak ziyaret edip yazılarını okuduğu bloglar var.  Bu içerik sayesinde belki yeni bloglar keşfedecek belki de ”ben zaten bu blogları biliyordum” diyeceksiniz.

Profesyonel Blog henüz yeni yayın hayatına başlamışken böyle bir içerik hem sevdiğim bloglara katkı sağlayacak hem de benim için özgün bir içerik olacaktır.

Sözü fazla uzatmadan Türkiye’nin En Profesyonel Blogları isimli içeriğimiz ile sizleri başbaşa bırakayım.

-Kişisel Teknoloji Blogu

aorhan-logo-20151-e14390200381742009 yılından bu yana Kişisel Teknoloji Blogu sloganıyla yayın hayatına devam eden Ahmet Orhan’ın blogu, önde gelen profesyonel bloglardandır. Teknoloji, internet, wordpress, tasarım, oyun, mobil vs gibi konularda özgün içerikler üretip yayınlamaktadır.Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş bir Ankara’lı Blog Yazarı olan Ahmet Orhan profesyonelce blogunu özgün içeriklerle güncel tutuyor. Sık kullanılanlarınıza yada blog okuma listesi isimli bir listeniz varsa dahil etmenizi tavsiye ederim. Ahmet Orhan’ın bloğuna ulaşmak için paylaştığım bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
http://www.aorhan.com/

 


 

-Kelimelerin Gücü Adına!

logo (5)Kelimelerin Gücü Adına sloganıyla Sezer’in samimi ama bir o kadar da profesyonel blog diyebileceğimiz bir blogdur. Düzenli olarak güncellenen Kelimelerim Benim blogunu okurken çok keyif alacaksınız ancak nacizane okumanızı tavsiye edeceğim hakkımda sayfasını okumaktan ayrı bir keyif alacaksınız.  Birçok kategoride özgün ve güncel içerikler yayınlayan Sezer’in blogunda Eleştiri ve Mizah kategorilerinde ki içeriklerin dikkatinizi çekeceğini düşünüyorum. Liste başına dahil edilmesi gereken bir blogdur. Kelimeler Benim blogunu ziyaret edebilirsiniz.
http://www.kelimelerbenim.com/

 


 

-Kolonisini Kaybeden Balık!

cms1On parmağında on marifet diye tarif edilse yanlış bir tarif olmayacak adamın blogudur. Sinema,tiyatro, senaryo, müzik gibi sanat dallarına meraklı olan ve icra eden bir  zat-ı muhteremdir. Bloğuda en az kendisi kadar muazzam. Kişisel Blog denilince aklıma ilk gelen bloglardan birisidir.  İzlediklerini,dinlediklerini, okuduklarını,tecrübe ve deneyimlerini özgün içerikler halinde paylaşan Mustafa Çağrı’nın blogu ziyaret edilmeyi ve hatta müdavimi olunmayı hak ediyor. Suskumru alan adı ile özgün içerik paylaşımının hakkını veren Kolinisini Kaybeden Balık sloganıyla yayın hayatına tam gaz devam eden ziyaret edilesi bir blogdur. Suskumru Blog‘u ziyaret etmelisiniz.
http://suskumru.com/

 


 

-Kişisel Blog | Yemre

yunus emreBilgisayar öğretmenliğinden mezun olmuş özel sektörde kariyer yapmış atanmayıbekleyen Yunus Emre Ceyhan’ın bloğudur. Kişisel blog kategorisinde yer almaktadır. Doğu Türkistan’da ki Çin Zulmüne bloğunda yer veren ender bloglardandır. (Doğu Türkistan’da ki zulmün sona ermesi için ciddi devlet politikalarının geliştirilmesi gerekiyor. Dualarımız her zaman soydaşlarımız ile birliktedir.) Detayları seven ve kitap ardı edilmiş konulara meraklıysanız Yunus Emre’nin blogu tam size göredir. Özellikle en çok Yeşilçam’da Din Adamları isimli yazısını okuduktan sonra üzerine düşünüp gerçekten de dinimizin ne kadar deforme edilmeye çalışıldığını gördüm. Yunus Emre’nin bu yazısında bahsettiği durum tespitini Yalan Söyleyen Tarih Utansın isimli kitabın ön sözünde de okumuştum. Multimedya, web tasarım, internet ve güncel konularda özgün bir blog okumak isterseniz mutlaka uğramanız gereken bir blogdur.
http://yemre.com/

 


 

-Mutluluk Satıcısı Endüstri Mühendisi

mehmetcabarMehmet Cabar’ın kişisel bloğudur. Sloganı bile bloğunun ziyaret edilir kıymette olduğunu gösteriyor. Dünya kaç insan var mutluluk satmaya çalışan. Bloğunu tamamen mutluluk kavramı üzerine oturtmuş ve bu kavram üzerine özgün yazılar yayınlayan Mehmet, ilginç ve bir o kadar da dikkat çekici içeriklere imza atıyor. Yazmak için değil faydalı olmak için yazan profesyonel blog yazarlarından biridir. Bireysel Mutluluk,Eylemsel Mutluluk,Görsel Mutluluk,İşitsel Mutluluk,Özgürlük Treni gibi kategorilerde özgün makaleler yayınlamaktadır.  Ziyaret ettiğinizde kaliteli vakitler geçireceğinizi söyleyebilirim.
http://mehmetcabar.com/

 


 

-Türkiye’nin En Hızlı Pazarlama Blogu

Hızlı-Adam-LogoPazarlama kelimesi geçince aklınıza eşyalar/ürünler satılan bir blog gelmesin, zira ilk linkini gördüğümde ben öyle sanmıştım. Ziyaret ettikten sonra seviyeli bir arkadaşlığımız oldu Bünyamin Kapıcıoğlu ile… Bloğun da eğlenceli bir üslup ile faydalı içerikler yayınlıyor. Para biriktirme konusunda imrendiğim ama kendiyle kendimi teraziye koyduğumda Bünyamin ne kadar para biriktiriyorsa ben de o kadar para harcıyorum diyebilirim.  Çok jenerik bir alan adına sahip olduğunu düşünüyorum. Profesyonel Blog kadar olmasa da Hızlı Adam ismi de fena sayılmaz 🙂 Yazılarından çok fazla istifade ediyorum. Aslında Hızlı Adam nezdinde Bünyamin’e çok vefasızlık ediyorum. Telefonumun notlar kısmında yazılarından esinlenerek aldığım onlarca not olmasına rağmen vakit bulup yorum yapamamaktan hayıflanıyorum. Bunu da notlarımın arasına aldım. Okuduğum ve faydalandığım yazılara mutlaka yorum yapacağım. Sonraya bırakınca unutuyorum. Profesyonel içerikler okuyabileceğiniz Hızlı Adam blogunu kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
http://hizliadam.com/

 


 

-Atıştırmalık Kişisel Blog

logo1Kedi sever bir blog yazarıdır ki logosu bile kedilidir. Burak’ın yüzünden gördüğüm her sarışın kediye Alex diye sesleniyorum. Koyu Beşiktaş’lı olan bir adamın diline Alex ismini pelesenk etmiş olmak nedir ya? 🙂 Kişisel blog sevenlerden iseniz mutlaka uğramanız gereken bir blogdur.  İzmit’li ama okulu nedeniyle İstanbul’da bulunuyor. Nişantaşı Üniversitesi Management Information Systems bölümünde okuyor. Ne havalı değil mi? Benim CV’de AÖF – Kamu Yönetimi yazıyor 🙂 Yine de tüm AÖF’liler gibi benim de tesellim ”dışarıdan okumak daha zor” tesellisi oluyor.  🙂 Kişisel blog dalında en profesyonel blog yazarı diyebileceğim nadir blog sahiplerindendir. Bloğu kadar Youtube Kanalını da takip etmelisiniz.
http://www.burakoli.com/
Burakoli Vlog

 


 

-Kişisel Anonim Blog / Ben Lacivert

logo-mashupGördüğüm en aykırı blog yazarı desem cuk oturur diye düşünüyorum. Yazılarında sansürün esamesi bulunmayan, hakkımda sayfasına ”I’am fucking loser” grafiği ekleyecek kadar cesur bir yazardır. Psikoloji eğitimi aldığından mı nedir, isyanım var isimli bir kategorisi bile var. Hakkımda sayfasında neden ”Ben Lacivert” ismini tercih ettiğini açıklasa çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Neden Lacivert aga? İzlediklerim isimli kategori altında izlediği filmler hakkında anekdotlar paylaşıyor ve açıkcası benim ”ne izlesem” diye düşündüğümde açıp baktığım bir kaç blogdan biridir. Aykırı yazılar, alışılmış blog yazılarının dışında içerikler okumak isterseniz Ben Lacivert bloğu ihyitaçlarınızı ziyadesiyle karşılayacaktır.
http://www.benlacivert.com/

 


 

Bol Kafein’li Tahsin Sungur

logo (7)Eğer blogları okumayı seven biriyseniz Tahsin Sungur ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Tahsin ile ben nerede, ne zaman, neden, niçin tanıştığımızı bilmiyoruz ama tanışmışız. Hatta bana kalırsa epeyde muhabbet etmişiz gibi geliyor ama neyse 🙂 Tahsin Bol Kafein isimli yeni bloguyla yazılarını yayınlamaya devam ediyor.  Tek kötü huyu var, okkalı ses sanatçılarını öldükten sonra dinleyebilmeş olmasıdır. Ben ki Neşet Baba’yı, Müslüm Baba’yı Adana Mimar Sinan Açık Hava Konser Salonunda canlı canlı dinlemiş ve canlı dinleyemeyenlerin çok şey kaçırdığını düşünen biriyim. Özgün yazıları kadar özgün yazı başlıkları da dikkatimi çekmektedir. Makale başlığı konusunda tükenmişlik sendromuna girsem Tahsin’in bloğunu ziyaret edip fikir ilhamı almaya çalışırım. Tahsin’i ziyaret edin, pişman olmazsınız.
http://www.bolkafein.com/

 


 

Kişisel Blog / Usluer

logo (8)Kişisel blog branşında yazılar yayınlayan Konya’lı bir blog yazarı İsmail Usluer’in bloğudur. Çeşit çeşit kategorilerde özgün makaleler yayınlıyor. Teknoloji kategorisi altında incelemelerim başlığıyla yayınlanan yazılarından fazlasıyla istifade ediyorum. Benim çok eksik kaldığım bir konuda İsmail bir hayli önde, diğer bloglarla etkileşim konusunda ona imrenmiyor değilim. Konya tarafından yüzlerce kez geçmiş olmama rağmen bir kere bile iletişime geçip, selam verip, oturup çay içmişliğimiz yok. Bu konuda babamın Yalnızlık Delme tezini hayata geçirmeliyim diye aklımdan geçiriyorum. Eleştiri yorum ve Cesur bölge isimli kategoriler altında yazılar dikkate ve okunmaya değer. Ziyaret ettiğinizde vakit kaybı hissine kapılmayacağınız bloglardan biridir. Usluer’i ziyaret edin!
http://www.usluer.net/

 


 

-Egonomik mi Egonomik!

zzCaner’in boğuyla egonomik alan adını almak istediğim zamanlar da tanışmıştım. Aklımdan blog için isimler türetiyordum, Egemen ismin üzerine yoğunlaşıp ”Ekonomik değil Egonomik Blog” sloganıyla yayın yapacaktım ama hevesim kursağımda kaldı. En uzun soluklu takip ettiğim 2. blogdur. 1.si artık yazmaz oldu. Yazılarını okumayı sevdiğim bloglarn başında gelir. Webtasarım ve kodlama ile ilgilnenlerin ilgi odağı olacak bir blogdur. Ben bir çok yazısında anlattığı yöntemlerden faydalanarak bilgimi ve bloğumu geliştirmişimdir. WordPress temalarına meraklıysanız template kategorisini mutlaka incelemesiniz. Logosuna iliştirdiği Türk Bayrağı ile aklıma ”her bloga bayrak kampanyası” başlatma hevesi getiren blogdur. Egonomik iyidir iyi, ziyaret edin!
http://www.egonomik.com/

 


 

-Blog Koçu Timur Demir

tdlogosiyah-1Faydalı içerik tanımının içini dolduran bir blog yazarıdır. Blog yazmakla kalmayıp, blog yazmak isteyeni, blog yazarı olmak isteyene Blog Koçu adı altında yarar sağlamaya çalışmaktadır. Okuduğum yazıları sayesinde kaç adet özgün içerik türettiğimi ben bile hatırlamıyorum artık. Başarılı blog yazarı olmak konusunda bir çok insana özgün içeriklerle destek sağlayan Timur, yazma yeteneğinin başarılı blog yazarı olmak konusunda yeterli olmayacağını ispatlıyor. Blog Yazarlığına Başlangıç isimli ücretsiz bir e-kitabı vardır. Çok fazla faydalanacağınız profesyonel blog yazarları arasındadır. Ziyaret edin!
http://www.blogkocu.com/
http://www.timurdemir.com.tr/

 


-Bonus – Profesyonel Blogger

probloggerlogoProfesyonel Blogger, kardeş blog sitemizdir. Blogger Alt yapısını ve subdomainini kullanmaktadır. Blogger’ın esneklik nimetinden ziyadesiyle faydalandığımız Profesyonel Blogger, Blog Yazarlığı, Metin Yazarlığı, İçerik Yazarlığı, Blog İpuçları, Blogger Temaları ve SEO makaleleri gibi kategorilerde özgün içerikler, güncel makaleler yayınlanır.
Profesyonel Blogger sitesini ziyaret etmenizi, özgün içeriklerinden faydalanmanızı tavsiye eder, faydalandığınız içerikleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp, içerik altına yorum yapmanızı rica ederim.


 

 

Bloglar belirli bir kritere yada sıralamaya göre listelenmemiştir. Yukarıda isimlerini zikrettiğim bloglar ve blog yazarları en çok ziyaret edilen bloglar listesinin başında gelmektedir. Türkiye’nin En Profesyonel Blog Yazaları, Türkiye’nin En İyi Blog Siteleri arasında yer almaktadır. Profesyonel Blog Yazarları birçok kurum ve kuruluş için tanıtım yazısı, basın bülteni, ürün tanıtım yazısı ve diğer içerik pazarlama başlıklarında hizmetler de vermektedir.

Profesyonel Blog Yazarı kategorisi altına layık gördüğünüz blog yazarlarını/blogları yorum kısmından bize iletebilirsiniz. Unutmayın yorum yapmak içeriğe karkı sağlamaktır.

İyi Bloglamalar dilerim.
Profesyonel Blog

 

 

 

 

About Vural Egemen SARIGÖZ 54 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

15 Comments on Türkiye’nin En Profesyonel Blogları

  1. Buradaki blogların hepsi “enler” listesine alışık bloglar. Tek bir kelimede hata yapsanız halkın adaletiyle adeta taşlanırsınız. O yüzden cesurca bir makale olduğunu düşünüyorum. Güzel bir içerik çıkarmışsınız. Tebrik ederim

  2. Bilmediğim bir çok bloğu öğrendim. Teşekkürler Vural bey gerçekten profesyonel blog tarifine uygun yazılar hazırlıyorsunuz. En çok Mutluluk Satıcısı ve Ben Lacivert bloglarını beğendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*