Wordpress Facebook Konu Paylaşım Resmi Sorunu - Profesyonel Blog
Blog Aksiyon

WordPress Facebook Konu Paylaşım Resmi Sorunu

Merhaba Sevgili Okur,
Uzun zamandır, teknik konularda içerik hazırlamadığımı fark edeli daha bir kaç gün oldu. Bu güne kadar hep Blog Yazarlığı, İçerik Yazarlığı, Metin Yazarlığı, İçerik Pazarlama, e-Mail Pazarlama gibi konularda hazırladığım içerikleri okudunuz. Halbuki biz de biliriz WordPress konularını 🙂

Geçtiğimiz günlerde bir müşterim ile tanıtım yazısı üzerine bir anlaşma yaptık ve benden istenilen içerikleri hazırlayıp yayına aldım. Daha önce blogumun tüm içeriklerini blogun facebook sayfasında paylaştığım için ”konu resmi görünmeme sorunu” ile hiç karşılaşmamıştım zira sayfalarda görselleri kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Müşterim benim hazırladığım içerikleri kendi şahsi facebook hesabında paylaşınca ortaya WordPress Facebook Paylaşımlarında Konu Resmi Çıkmıyor” problemi ile karşılaştık. Ne yaptıysam bir türlü çözemedim. İnternette yaptığım tüm aramalar sonunda çıkan şu sonuçları tek tek inceledim.

  • WordPress konu resmi facebookta görünmüyor
  • WordPress facebook paylaşımlarında konu resmi sorunu
  • Facebook paylaşımlarında resim ve yazı çıkma sorunu
  • WordPress konu resmi facebookta görünmüyor
  • Facebook bağlantı paylaşımında görsel çıkmıyor

Bu arama sonuçlarının hiç birinden faydalanamadım, neredeyse umudumu kesmiş ve blogumun yedeğini alıp yeniden WordPress kurulumu yapacaktım ki, imdadıma bir başka blog yazarı arkadaşım yetişti.


WordPress Facebook Paylaşımında Resim Çıkmama Sorununu Nasıl Çözdüm?

Her WordPress kullanıcı blog yazarı SEO eklentilerini de birlikte kullanır, hali hazırda en etkili olarak gördüğümüz SEO eklentisi ise All in One SEO Pack’tir. Tüm WordPress deneyimlerimde he bu eklentiyi kullandım ancak hiç bir zaman böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım.

Sanırım yapılan bir güncelleme sonrasında bu sorun ortaya çıktı.

Blog yazarlarını bir çatı altında toplamayı hedefleyen BlogSozluk.com açıldığı ilk günlerde bu sorunu belirten bir başlık açtım.

wordpress blog face paylaşımında resim çıkmaması

Bu başlık altına aynen şöyle yazdım;

wordpress bloguna ait bir konu linkinin facebookta paylaşılması durumunda konuya ait yada siteye ait resimlerin çıkmaması sorunudur. yaklaşık bir aydır denemediğim yöntem kalmamasına rağmen sorunu çözememişimdir. bu başlık sayesinde usta blog yazarları tarafından çözeme kavuşturulacağına inancım tamdır.

oktayy.net blogunun sahibi Oktay Yenitürk’ün şu cevabı ile sorunum çözülmüş oldu.

benim all in one seo yerine yoast seo kullanmaya başladığımda çözdüğüm sorun. içerik sayfalarına open graph etiketleri eklenmemesi ile oluşan bir sorun bu, seo ekletisi yerine bir open graph eklentisi de kurabilirsin.

Sorunun çözümü oldukça basitmiş ancak benim hiç aklıma gelmemişti. Kulandığınız all in one seo eklentisini kaldırıp yerine Yoast SEO eklentisini kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Son olarak Yoast SEO eklentisinin indirme linkini de paylaşalım tam olsun.

YOAST SEO İndir

Gördüğünüz gibi, teknik konularda da içerikler hazırlayabiliyorum.

WordPress üzerine karşılaştığım sorunları ajandama not ettim ancak işlerimden arta kalan zamanlarda böyle içeriklere vakit ayırabiliyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Kendinine iyi davran Sevgili Okur.
Profesyonel Blog

About Vural Egemen SARIGÖZ 55 Articles
23 Nisan 1984 Adana doğumlu, 2005 yılından bu yana profesyonel olarak kurumsal firmalara blog yazarlığı, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi konularda hizmet vermektedir. Sevdiği iş olan yazmak onu maddi ve manevi tatmin etmektedir. Çok az uyur, çok fazla içerik üretir. Profesyonel olarak tanıtım yazıları hazırlar ve bunları sosyal medyada pazarlar. İçerik Pazarlama, Blog SEO gibi kitap çalışmalarını sürdürmekmektedir. Yayınlanmış bir adet Yeni Başlayanlar için Blogger isimli e-kitabı bulunmaktadır. Adana'da yaşamakta olup Adana'yı çok sevmektedir.

1 Comment on WordPress Facebook Konu Paylaşım Resmi Sorunu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*